23 Ağustos 2011 Salı

Gözyaşı kanal tıkanıklığı

Kuzeyin iki gözlerinin de gözyaşı kanalları tıkalıydı. 1 yaşına gelene kadar Netira, Okacin ... bir sürü ilaç damla kullandık. Her gün masaj yapıldı, ılık çayla gözlerinde kuruyan çapakları sildik. (Dr. tavsiyesi) Bunlara rağmen açılmadı kanallar. Yaşına bir kaç gün kala İstanbul Beyoğlu Göz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne randevu aldık. Kalabalık ama ilgi güzeldi. Kuzeye 5 dakika ara ile 3 kez damla yapıldı. Doktor hanım (Op.Dr.A.Çiğdem ALTAN) ölçümlerini yaptı. Teşhisimiz doğrulandı. İki gözününde kanalları tıkalıydı. Ayaktan cerrahi bölümüne yönlendirdi bizi. İl dışından geldiğimiz için Perşembe gününe randevu alabildik. Perşembe günü önce asistan ön muayenesini yaptı. Bilgilerimizi aldı, ardından uzman doktor ameliyatı bitince muayene etti. Ameliyat olacak dedi. İlk gelmeyen hastanın yerine bizi çağıracağını söyledi.Tahlilerini ve Anestezi, çocuk doktoru konsültasyonu istedi.
Ameliyat günü net olmayınca özel hastanenin yolunu tuttuk. Özel Türkiye Hastanesi. Yine muayene olduk. Sol tarafı daha fazla tıkalıymış diğerine oranla. Arabada beklerken yemek yedirdiğim için o gün olamadı ameliyatını. Ertesi sabah 4 saat aç iken getirin dedi. Kaydımızı yaptırdık. Odamıza çıktık. Dede ve babannesi de bizleydi. Allah razı olsun her ikisinden de.
Ameliyat önlüğü ve bonesi geldi. Şurup verildi. Etkisini göstermeye başlayınca hemşire ablası alıp götürdü oğlumu 12.08.2011 cuma günü saat 09:00 da ameliyathaneye. Yarım saat sonra çıktı. Allah'a şükür şu anda gözlerimiz düzeldi. Kirpikleri tek tek.. Gözlerini silmek gerekmeden açabilmesi de çok güzel. Rahatladı oğlum.
Hangi hastane olsun, nasıl olacak, anestezi alacak, oydu buydu derken çok çok telaş yaptık. İnsanın canından can olurda telaş yapılmaz mı.. Allah'ımın emaneti oğlum bana.
Allah'a şükür herşey yolunda. Bu şekilde ameliyat olması gereken hastalara gittiğimiz hastaneyi tavsiye edebilirim. Ben bloglardan çok faydalandım işin açıkcası. Anne-bebek bloglarını gezdim günlerce, aynı ameliyatı olan var mı diye..
Herkese sağlıklı günler diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba,
Hoşgeldiniz bloğuma..
Size hitap edebilmem için Adsız kısmına isim yazmalısınız. ; )

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...