20 Şubat 2015 Cuma

OCC, kahvenin püf noktalarını öğretiyor


İlk şubesiyle hizmet vermeye başlayan Own Coffee Company (OCC), iddialı menüsü ve özgün konseptiyle olduğu kadar etkinlikleriyle de fark yaratıyor. OCC, kahve ile ilgilenen herkesin katılabileceği workshoplar düzenleyerek, hazırlama ve sunum tekniklerinin püf noktalarını öğretiyor.

Açıldığı ilk günden itibaren müdavimleri oluşan Own Coffee Company (OCC), yenilikler yapmaya devam ediyor. Amatör ya da profesyonel olarak kahve dünyasına ilgi duyan, kahve pişirme ve hazırlama tekniklerinin püf noktalarını öğrenmek isteyenler OCC’nin workshoplarına katılabilecek.


Başlangıç, orta ve uzmanlık seviyesinde verilen workshoplar, Nişantaşı’nda bulunan şubelerimizde gerçekleşiyor. Başlangıç seviyesindeki workshoplar 2 saat; orta ve uzmanlık seviyesindeki workshoplar ise tam gün olarak gerçekleştiriliyor. OCC’nin workshoplarına katılanlar; yurt dışından yeşil çekirdek olarak getirilen kahvenin, tesisteki ekipmanlar ile kavrulup, sunuma hazır gelmesine, paketlenip satışa sunulmasına kadarki aşamaları görme imkanı buluyor.

OCC menüsündeki lezzetlerin hazırlandığı kahve çekirdekleri, çeşitli ülkelerden getirilip Bakırköy’de bulunan kahve kavurma tesisinde titizlikle işleniyor. Yine buradaki laboratuvarda yeni tatlar geliştiriliyor.

Aileden gelen kahve kültürü mirasıyla yaratılan marka: Own Coffee Company
Markanın kurucusu Zeynep ve Ömer Tatar aileden gelen kahve kültürü ve damak zevkini yaratıcı fikirleri ile birleştirerek profesyonelliğe taşıdılar. Girişimci ruhlu kardeşler; Osmanlı Sarayı’na yurt dışından kahve getiren dedelerinden bugüne uzanan kahve sevgisini, evlerinde hiç eksik olmayan kahve kokusunu, şık sunumlar eşliğinde gerçekleşen sohbetleri bundan böyle OCC’de konukları ile paylaşacaklar. Herkesin güne kahve içerek keyifle başlamalarını dileyen OCC, uluslararası standartlarda en kaliteli kahve çeşitleri ile hazırlanan iddialı menüsüyle kahve severleri lezzetin doruğuna çıkarmayı arzuluyor. OCC’nin titizlikle hazırlanan zengin içecek menüsü, sıcak ve soğuk çeşitlerden oluşuyor. Konusunda uzman ünlü isimler tarafından hazırlanan alkolsüz karışımlar, çaylar ve kokteyller de konuklara sunuluyor. Damak zevkine olduğu kadar sağılığına da düşkün olanlar için de meyve çayları hazırlanıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba,
Hoşgeldiniz bloğuma..
Size hitap edebilmem için Adsız kısmına isim yazmalısınız. ; )

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...