29 Mayıs 2012 Salı

İlkokul İçin 5 Buçuk Çok Erken İmza Kampanyası

Oğlum henüz 2 yaşına bile girmedi, ama ben çok endişeliyim. Benim çocuğum olmasa da başka annelerin evlatları bu sisteme dahil olmuş durumdalar. Ne olacağı, hatta hangi okulun ilkokul, hangisinin orta okul olacağı bile belli değil gün itibariyle.
Özel okullara kayıtlar çoktan başladı, peki ya yeterli parası olmayan ne yapacak? En çok beni endişelendiren 5-6 ve 7 yaş çocukların aynı sınıfta olacak olması.

Dün çok güzel bir şey oldu, ve Blogcu Anne bu yolda bir adım daha attı. İşte onun kaleminden ayrıntılar..
İlkokul başlangıç yaşı olarak 5,5 yaşı çok erken buluyorsanız ve 5-6 ve 7 yaş çocuklarının aynı sene okula başlamalarının olumsuz neticeleri olacağını düşnüyorsanız, bir grup anne ile birlikte başlattığımız imza kampanyamıza siz de oy verin: İlkokul için 5 Buçuk Çok Erken

28.05.2012 tarihi itibariyle, okulların kapanacağı 8 Haziran’a kadar geçerli olacak imza kampanyasında hedefimiz 5000 imza toplamak. Bu sene ilkokula başlayacak olan yüz binlerce çocuk düşünüldüğünde oldukça düşük ve katlamayı umduğumuz bir hedef.

Kampanyanın sonunda toplanan imzaları bildirgede de göreceğiniz mevkilere (Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Milli Eğitim Bakanlığı) elden ulaştırmayı hedefliyoruz.

Şimdi lütfen:

imzakampanyam.com sitesindeki İlkokul için 5 Buçuk Çok Erken bildirgesini okuyun
İmzalayın.
Sosyal ağlarda aktifseniz Facebook, Twitter ve benzeri mecralarda paylaşın (imza attıktan sonra bunun için bir seçenek var)
Ufak bir uyarı: İmzanızın geçerli olabilmesi için elektronik posta adresinize gönderilen linki onaylamanız gerekiyor. "Önemsiz" (Spam) kutusuna da düşebilecek olan onay linkini tıklamadığınız sürece imzanız kaydedilemiyor.
Ulaştırabildiğiniz kadar çok kişiyle paylaşın.

PAYLAŞIMA İLİŞKİN ÖNEMLİ NOT:
“4+4+4 Eğitim yasası” ile ilgili çekincelerimi içeren bildirge, herhangi bir maddi çıkar beklentisi olmaksızın, tüm içeriğine sadık kalınmak ve herhangi bir değişiklik yapılmamak şartı ile, aynı endişeleri taşıyan ebeveynlerin ve kişilerin kullanıma açıktır.
Bu bildirge, alıntı yapılmaksızın bütünü ile ve içeriği hiçbir şekilde değiştirilmeden kullanılabilir.
Kullanıldığı zaman bildirge için kaynak gösterimi (www.dilimdenyaziyadusenler.com) zorunludur.
Bu bildirgeye destek olmak isteyenler;
http://www.imzakampanyam.com/ sitesinde açılmış olan “İlkokul için 5buçuk çok erken” imza kampanyasına katılarak,
Kaynak belirtmek koşulu ile blog/web sayfalarında yayımlayarak ve yayını destek için imza kampanyası sayfasına yönlendirerek,
Twitter, instagram gibi sosyal medya mecralarında da “#İlkokulİçin5bucukÇokErken” hashtagi ile kullanabilirler.
Bu bildirge, kanunlarla korunmakta olup yukarıda bahsi geçen kullanım koşullarına uymayanlar hakkında suç duyurusu yapılacaktır.

Bakınız Abbas Güçlü geçenlerde ne dedi:
Bakanlar yeni bir reform hareketi başlattıklarında, gidişatla ilgili bilgileri, maalesef hep en yakınlarındakilerden alıyorlar. Onlar da her defasında, işlerin yolunda gittiğini ve mükemmel geri dönüşler olduğunu söylerler. Dün olduğu gibi, bugün de öyle oluyor. Bu yüzden de, öğretmen ve velilerin haykırışları, Ankara’ya ulaşmıyor…

Şimdi haykırışlarımızı Ankara’ya ulaştırma vaktidir.
Evet, yasa kabul edildi; evet, yönetmelik gelmek üzere; evet, e-kayıtlar başlıyor.
Yasanın uygulanmasıyla ilgili son bir kez, hep birlikte sesimizi duyurmanın tam zamanı.
Siz de sesinizi yükseltmek istiyorsanız lütfen imzalayın: İlkokul için 5 Buçuk Çok Erken

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Merhaba,
Hoşgeldiniz bloğuma..
Size hitap edebilmem için Adsız kısmına isim yazmalısınız. ; )

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...